Výstava

Tajomstvá tropického hmyzu

KURÁTOR/KA VÝSTAVY:

Mohlo by vás zaujímať

Novohradské múzeum a galéria, kultúrne zariadenie Banskobystrického kraja, Vás pozýva na výstavu, ktorá vás prenesie do tropických kútov mikrosveta hmyzu – „Tajomstvá tropického hmyzu“.
Výstava tropického hmyzu zo súkromnej zbierky Michala Zachara z Prievidze, ktoré si zberateľ do-viezol z expedícií po svetových kontinentoch.

Ojedinelá a rozsiahla zbierka predstavuje denné a nočné motýle z celého sveta – najkrajšie druhy vidlochvostov a babôčiek, lišajovité a okáňovité nočné motýle. Od cestovateľských fotografii z expedície zberateľa, farebné preparáty hmyzu k živým stvoreniam v teráriách.

VÍKENDY PRE UKRAJINU

"Kultúrne inštitúcie, ktorých zriaďovateľom je Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK), sa zapoja do pomoci utečencom benefičnými podujatiami počas siedmich víkendov, od 18. marca do 1. mája 2022." BBSKVzhľadom na aktuálnu situáciu v NMG umožňujeme všetkým Ukrajincom zasiahnutým vojnou voľný vstup do nášho múzea a galérie (expozícii a aktuálnych výstav).

Lokalizácia výstavy: Výstava je inštalovaná vo výstavných priestoroch Novohradského múzea a galérie na Námestí Kubínyiho č. 38/3, Lučenec
Termín konania výstavy: 23.3.2022 - 31.4.2022
Zriaďovateľom NMG je Banskobystrický samosprávny kraj.
Vstupné podľa aktuálneho cenníka.
Vstup do NMG podľa aktuálne platných opatrení.
FB udalosť: Tajomstvá tropického hmyzu

hello world!
Zriaďovateľ

Partneri

Spolupracujeme

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
info@nmg.sk
Sekretariát
0474 332 502
Lektori
0474 332 397
OBSAHOVÁ ZODPOVEDNOSŤ
Novohradské múzeum a galéria
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
Zriadovateľ
Skip to content