Vernisáž: Martina Pilcerová: Slnečný pútnik

Mohlo by vás zaujímať

Vernisáž: 25.10.2022 o 17:00

"Pani učiteľka Hojtelová v Ľudovej škole umenia v Lučenci vedela, že Martina nielen príbehy kreslila, ale ich aj písala. Svedčí o tom aj rytiersky rád FANTASY s titulom LADY za jej nomináciu v súťaži “O najlepšiu fantasy poviedku 1991 a 2000”.

To bol dôvod, prečo Martinu prepojila s Františkom Mrázom, ktorý vtedy vydával mesačný časopis “Bublinky”. Tak sa ako 16-ročná dostala do sveta, ktorý spájal ilustráciu s príbehom, napínavým dejom a nespútanou fantáziou. Sveta komiksov. A odtiaľ prestúpila do prostredia, ktoré jej bolo najbližšie. Tam, kde dominujú hviezdy, kozmické lode, stratené jednorožce a monštrá, ktoré nechcete stretnúť v temnom lese budúcnosti.

Worldcon, alebo formálnejšie World Science Fiction Convention, každoročný zjazd priaznivcov a tvorcov sci-fi a fantasy začala Martina navštevovať od roku 1995. Stretnutia s G.R.R. Martinom, ktorému Martina predstavila svoje portfólio, viedlo v roku 2002 k tvorbe zberateľských kariet inšpirovaných rovnomenným románom “Hra o tróny”.

Medzi hráčskou verejnosťou je dnes Martina Pilcerová známa ako autorka zberateľských kartových hier “Magic: The Gathering” a “World Of Warcraft”. K dnešnému dňu, vytvorila pre “Magic: The Gathering” 92 autorských diel. Fanúšikovská základňa môže Martinu najbližšie stretnúť na decembrovej autogramiáde Legacy European Tour v Barcelone."

Výstava: Stratený pútnik

Autorská výstava rodáčky z Lučenca Martiny Pilcerovej, ktorá sa venuje vedecko-fantastickým ilustráciám, maľuje obaly kníh slovenských aj svetových autorov, karty pre spoločnosti vydávajúce zberateľské kartové hry, kde najznámejšou je Magic: the Gathering a venuje sa tiež vizuálnym návrhom pre zahraničné filmové projekty. Výstava bude predstavovať celkový prierez tvorby ilustrácií a voľnej tvorby autorky za posledných 30 rokov jej pôsobenia." Renáta Murgaš Banášová, kurátorka výstavy

Lokalizácia výstavy: Výstava bude inštalovaná vo výstavných priestoroch Novohradského múzea a galérie na Námestí Kubínyiho č. 38/3, Lučenec
Vernisáž: 25.10.2022 o 17:00
Termín konania výstavy: 25.10. - 11.12.2022
Usporiadatelia: Novohradské múzeum a galéria
Kurátorka: Renáta Murgaš Banášová
Vstup do NMG podľa aktuálne platných opatrení.

FB udalosť: https://fb.me/e/21s4wz1NH

hello world!
Zriaďovateľ

Partneri

Spolupracujeme

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
info@nmg.sk
Sekretariát
0474 332 502
Lektori
0474 332 397
OBSAHOVÁ ZODPOVEDNOSŤ
Novohradské múzeum a galéria
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
Zriadovateľ
Skip to content