Nové stretnutia

Mohlo by vás zaujímať

Novohradské múzeum a galéria, kultúrna inštitúcia Banskobystrického samosprávneho kraja, vás pozýva na Besedu spojenú s predstavením malieb Miroslava Slíža - stretnutie s človekom, ktorý si našiel svoju cestu k radosti.


Počas roka 2022 sme v NMG sprístupnili niekoľko pop-up výstav v našich priestoroch, ktorých cieľom je prezentovať verejnosti krátkodobé výstavy. Počas nadchádzajúcej Pop-up výstavy nadviažeme spoluprácu s inštitúciou BBSK - Zariadením sociálnych služieb HARMÓNIA v Lučeneci.


Miroslav Slíž sa narodil v roku 1962 v Smoleniciach. Pochádza zo Serede, posledné roky strávil v Kremnici, kde bol zaradený do skupiny ľudí bez domova. V súčasnosti je prijímateľom Zariadenia sociálnych služieb HARMÓNIA v Lučenci. Život v zariadení považuje za zmenu spôsobu života. Individuálnym prístupom a vhodnými metódami sociálnej prace sa zamestnancom podarilo podporiť jeho vôľu niečo zmeniť vo svojom živote k lepšiemu, i keď uvedené zmeny neboli vždy jednoduché. Jeho veľkou záľubou z mladosti bolo kreslenie a maľovanie obrazov, ktoré sa mu s podporou pracovníkov zariadenia podarilo obnoviť a rozvinúť v poslednom období. Do svojej záľuby vkladá svoje momentálne prežívanie, ktoré sám charakterizuje nasledovne: „…krajiny a ľudia v nich sú odrazom mojej duše a verím, že v každom obraze kúsok zo mňa ostane.“ Našiel si svoj vlastný spôsob vyjadrenia, ktorý ho uspokojuje. Najdôležitejšie pre neho ostávajú pocity radosti, prostredníctvom ktorých jeho cesta pokračuje novým a jasným smerom. O tom svedčí aj jeho živá, jasná farebnosť.


„Ak necháte vo svojom obraze kúsok zo seba a pocity v danej chvíli, tak Váš čas a práca má zmysel.“


Autora predstaví: PaedDr. Estera Rózsárová, riaditeľka Zariadenia sociálnych služieb HARMÓNIA


Podujatie je organizované v spolupráci Zariadenia sociálnych služieb HARMÓNIA, Lučenec a Lukáša Pelča.

Termín: 29. 6. 2022, o 16:30
Miesto: Novohradské múzeum a galéria, Námestie Kubínyiho 38/3 Lučenec
Usporiadateľ: Novohradské múzeum a galéria, kultúrne zariadenie Banskobystrického samosprávneho kraja

hello world!
Zriaďovateľ

Partneri

Spolupracujeme

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
info@nmg.sk
Sekretariát
0474 332 502
Lektori
0474 332 397
OBSAHOVÁ ZODPOVEDNOSŤ
Novohradské múzeum a galéria
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
Zriadovateľ
Skip to content