Noc múzeí a galérií 2022 v NMG

Mohlo by vás zaujímať

Tretia májová sobota patrí už tradične podujatiu Noci múzeí a galérií. Jej XVIII. ročník pripadne na 14. mája 2022. Počas podujatia predstavíme stálu expozíciu “Poklady minulosti” cez detaily vystavených artefaktov. Súbežne s Nocou múzeí a galérií prebieha v našich výstavných priestoroch výstava Stratený Novohrad, ktorá prezentuje múzeum ako múzu k tvorbe kolekcie šperkárky Kataríny Žiak.

V rámci výstavy sú vystavené zväčšeniny autorských šperkov z kolekcie Stratený Novohrad a Rozkvitnutá Ábelová, ilustrované zbierkovými predmetmi, v ktorých našla autorka inšpiráciu. Súčasťou výstavy je aj krátky dokument . Prostredníctvom filmu zavedieme návštevníka priamo do procesu vzniku vystavených šperkov.

Aktuálny ročník Noci múzeí a galérií v NMG zameriame na aktivity pre rodiny s deťmi. Predstavíme nové koncepty pripravovaných zážitkových aktivít k výstave a stálej expozícii, ktoré si budete môcť po prvýkrát vyskúšať. Príďte sa spolu zahrať do múzea 😊 V Škriatkovom ateliéri budú na váš čakať aj „omaľovánko- skicáre“  - Šperk očami detí.

Viac o programe čoskoro 🙂

Jednotlivé aktivity počas Noci múzeí a galérií sú koncipované ako individuálne pre jednotlivých návštevníkov. V priestoroch NMG budú pripravené stanovištia s potrebným materiálom. Užiť si čas strávený v Novohradskom múzeu a galérií podľa seba.

Pre tých, ktorí preferujú návštevu múzea a galérie ako formu relaxu, sme pripravili „antistresové“ omaľovánky inšpirované výšivkami z výstavy. K tejto forme prehliadky bude pripravený manuál, ktorý vám napovie, ako správne dýchať a tým sa zrelaxovať.

Ak je pre vás návšteva múzea a galérie o aktívnom vnímaní a hľadaní inšpirácie, budú pre vás pripravené skicárové listy, ktoré vás prevedú aktívnym pozorovaním a kreatívnymi cvičeniami.

V priebehu dňa budeme v NMG tlačiť naše 3D suveníry a podvečer začneme s novou kolekciou „Talizmany Novohradu – (NE)zabudnuté“, inšpirované výšivkami zo zaniknutých obcí Lešť a Turie Pole.

hello world!
Zriaďovateľ

Partneri

Spolupracujeme

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
info@nmg.sk
Sekretariát
0474 332 502
Lektori
0474 332 397
OBSAHOVÁ ZODPOVEDNOSŤ
Novohradské múzeum a galéria
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
Zriadovateľ
Skip to content