Európsky týždeň mobility

Mohlo by vás zaujímať

Banskobystrický samosprávny kraj pripravil počas víkendu 16. – 17. septembra polovičné zľavy zo vstupného do piatich múzeí a galérie vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. K výzve Nechajte auto doma sa počas tohto víkendu, ktorý sa koná v rámci Európskeho týždňa mobility, pripojí aj ďalších dvanásť múzeí a galérií po celom kraji. Na uplatnenie zľavy stačí prísť inak, ako osobným autom.

Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) sa aj tento rok zapojí do Európskeho týždňa mobility (ETM). Podporiť iné, ekologickejšie druhy dopravy, plánuje opäť prostredníctvom výzvy Nechajte auto doma. Všetci, ktorí tak urobia, sa môžu tešiť na polovičné zľavy zo vstupného až v osemnástich múzeách a galériách po celom kraji.

„Tretí ročník spoločného projektu ETM bude výnimočný tým, že sa do neho tento rok po prvý raz zapojilo spolu až osemnásť kultúrnych inštitúcií z celého kraja. Veľmi nás to teší a zatiaľ je to historické maximum. Tohtoročnými nováčikmi sú Literárne a hudobné múzeum v Banskej Bystrici, Hradné múzeum vo Fiľakove a Slovenské banské múzeum v Banskej Štiavnici,“ povedal riaditeľ odboru kultúry Úradu BBSK Peter Černek.

Chodcov, cyklistov, kolobežkárov či tých, ktorí pri ceste za kultúrou využijú vlak alebo autobus, odmení osemnásť vybraných múzeí a galérií na území kraja polovičnou zľavou zo vstupného. Okrem bežnej individuálnej prehliadky expozícií a aktuálnych výstav si múzeá a galérie pripravili aj viaceré sprievodné aktivity.

V Novohradskom múzeu v Lučenci budú pre návštevníkov pripravené komentované prehliadky k expozícii a  aktuálnym výstavám.

Tlačová správa Banskobystrického samosprávneho kraja.

hello world!
Zriaďovateľ

Partneri

Spolupracujeme

NOVOHRADSKÉ MÚZEUM A GALÉRIA
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
info@nmg.sk
Sekretariát
0474 332 502
Lektori
0474 332 397
OBSAHOVÁ ZODPOVEDNOSŤ
Novohradské múzeum a galéria
Námestie Kubínyiho 38/3
984 01 Lučenec
TECHNICKÝ PREVÁDZKOVATEĽ
PROGNESSA, s. r. o.
Slobody 27
980 22 Veľký Blh
Zriadovateľ
Skip to content